Italian Cup, Turin-Palermo: referee Ghersini

The referees of the 32nd of the Italian Cup have been appointed: Mr. Davide Ghersini will direct Turin-Palermo

Turin-Palermo, a match valid for the 32nd of the Italian Cup, will be directed by Davide Ghersini. Assisting the referee of the Genoa section will be the assistants Alassio and Mokhtar, the fourth official will be the referee Calzavara, while at the Var there will be referees Marini and Vivenzi. The kick-off of the match is scheduled for Saturday at 9.15 pm at the Olympic Stadium Grande Torino.

Coppa Italia: the referees of the thirty-second finals

CAGLIARI – PERUGIA Friday 05/08 h. 17.45
GUALTIERI M.
SECHI – NIEDDA
IV: CHERCHI
VAR: DI MARTINO
AVAR: GALETTO

UDINESE – FERALPISALO ‘Friday 05/08 h. 18.00
COSSO
BACCINI – MINIUTTI
IV: LOVISON
VAR: BLAST CHILD
AVAR: ROSSI L.

LECCE – CITADEL Friday 05/08 h. 21.00
HONEY G.
MASTRODONATO – FLOWER
IV: LION
VAR: NASCA
AVAR: LOAF

SAMPDORIA – REGGINA Friday 05/08 h. 21.15
FERRIERI CAPUTI
LIBERTI – ROSSI C.
IV: VIRGILIO
VAR: MARINI
AVAR: ROSSI M.

PISA – BRESCIA Saturday 06/08 h. 17.45
GARIGLIO
COSTANZO – GUALTIERI C.
IV: ANDREAN
VAR: BLAST CHILD
AVAR: MONDIN

SPEZIA – COMO Saturday 06/08 h. 18.00
WONDER
IMPERIAL – BERTI
IV: IACOBELLIS
VAR: MINELLI
AVAR: LOMBARDI

EMPOLI – SPAL Saturday 06/08 h. 21.00
FOXES
HONEY D. – ZINGARELLI
IV: ANGELUCCI
VAR: DI MARTINO
AVAR: LO CICERO

TURIN – PALERMO Saturday 06/08 h. 21.15
GHERSINI
ALASSIO – MOKHTAR
IV: CALZAVARA
VAR: MARINI
AVAR: VIVENZI

VENICE – ASCOLI Sunday 07/08 h. 17.45
PATERNAL
BRANDS – RICCI
IV: DJURDJRVIC
VAR: MAGGIONI
AVAR: LONGO S.

H. VERONA – BARI Sunday 07/08 h. 18.00
BARONS
TRINCHIERI – CECCON
IV: NICOLINI
VAR: MAZZOLENI
AVAR: MUTE

SALERNITANA – PARMA Sunday 07/08 h. 21.00
PEZZUTO
SPARROWS – POLITES
IV: KNIGHT
VAR: BANTI
AVAR: PAGANESSI

MONZA – FROSINONE Sunday 07/08 h. 21.15
GREENHOUSE
BRESMES – LONGO F.
IV: DIOP
VAR: DI PAOLO
AVAR: SHOE

GENOA – BENEVENTO Monday 08/08 h. 17.45
COLOMBO
OLD – VONO
IV: PROUD
VAR: NASCA
AVAR: LONGO S.

MODENA – SASSUOLO Monday 08/08 h. 18.00
AURELIANO
CYPRESS – VIGILE
IV: GALIPO ‘
VAR: BANTI
AVAR: LOMBARD

CREMONESE – TERNANA Monday 08/08 h. 21.00 in Ferrara
GIUA
SCATRAGLI – TRASCIATTI
IV: BORDIN
VAR: DI PAOLO
AVAR: PAGANESSI

BOLOGNA – COSENZA Monday 08/08 h. 21.15
CAMPLONE
MASSARA – CORTESE
IV: BONACINA
VAR: MAZZOLENI
AVAR: MUTE

Davide Ghersini
Davide Ghersini

Leave a Comment